© Pasvalio Petro Vileišio gimnazija 2020 Aktyvi konferencija „Sveikame kūne – sveika siela“ Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje vyko Pasvalio savivaldybės remiamo sveikatingumo projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ aktyvi konferencija. Pranešimus skaitė ir bendruomenę sportuoti bei sveikai gyventi aktyvino dr. Simona Pajaujienė, Lietuvos sporto universiteto docentė, dėstytoja, sveikatingumo trenerio programų koordinatorė. Daugiau nei 25 metai sveikatingumo trenerė – ekspertė, trenerių mokyklos „ActiveTraining" įkūrėja ir programų direktorė. Viešnia seminarus veda Lietuvos ir Europos sveikatingumo renginiuose. I klasių gimnazistai dalyvavo paskaitoje „SPORTAVIMAS: MADA AR BŪTINYBĖ? TAVO PASIRINKIMO GALIMYBĖS". Kartu su mokiniais lektorė ieškojo atsakymų į klausimus: ar niekada nepagalvojai, kad sėdėjimas yra stipriausias ir pavojingiausias žalingas įprotis, su kuriuo reiktų kovoti jau šiandien? Mūsų kūnas ir jo paskirtis yra vis dar kaip pirmykščio žmogaus, kuris turėjo daug judėti, kad išgyventų. Mums taip pat BŪTINA judėti, tik, deja, mūsų džiunglės pasikeitė... „Sveikai valgau, daugiau judu – madingas esu!" Taip, puiki yra mada, kuri prieinama kiekvienam ir suteikia laimę. Tačiau, kaip ir kiekvienoje madoje, čia yra netinkamų pavyzdžių. Linkėdama sveikai gyventi, viešnia mokė pirmokus išbandyti praktinius kvėpavimo pratimus, atlikti energingą mankštelę su muzika.  2-4 klasių gimnazistai išbandė funkcinę stabilumo-mobilumo treniruotę. Jie dalyvavo paskaitoje „SVEIKAS IR STIPRUS. KAIP NENUSIPIRKTI DRAMBLIO?" Mokiniai buvo supažindinti su šių dienų jaunimo aktualijomis. Lektorė ieškojo atsakymų į klausimus: kur ieškai sportavimo ir gyvensenos patarimų? Internete, draugų ratelyje, o gal tave „veža“ influenceriai? Dalis mūsų vis dar klaidingai mąstome apie sportą, sveiką gyvenseną ar svorio kontrolę. Visko norisi lengvai, greitai, „čia ir dabar". Bet gyvensena yra ne sprintas, tai maratonas! Ką darome be reikalo? Ar perkame todėl, kad visi perka? Kaip atpažinti sukčiavimą ir priimti protingus sprendimus? Paskaitos metu lektorė sunaikino dešimtis mitų ir surado praktiškus, patikimus, įrodymais pagrįstus sprendimus, padedančius kurti sveiką ir stiprų kūną. Susitikimo metu 2-4 klasių mokiniai išbandė praktinę patirtį Nirvana Fitness, kvėpavimo mankštą su muzika.  Gimnazijos mokytojams lektorė skaitė pranešimą apie būtinybę judėti, mažinti perdegimo sindromą ir valdyti stresą. Be to, ji paaiškino, kokie judesiai ir koks kvėpavimas mums labiausiai reikalingi. Išbandyta nuostabi praktinė patirtis su Nirvana Fitness, kvėpavimo mankšta su nepakartojama muzika.  Gimnazijos bendruomenė dėkoja lektorei LSU doc. dr. S. Pajaujienei, Pasvalio rajono savivaldybės administracijai, savivaldybės gydytojai Daliai Vasiliūnienei už puikią sveiką dieną, galimybę gilinti sveikatingumo žinias ir tobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius.