Susitikimas su Juozu Dapšausku 2014 m. spalio 7 dieną Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje lankėsi J. Dapšauskas, internetinio leidinio „tikiu.lt“ vyriausias redaktorius, knygos „Sveikata, kuri mus saugo“ autorius, sveikatingumo ir sveikatos metų paskelbimo iniciatorius. Mūsų  mokykloje šis žmogus viešėjo visuomenės sveikatos biuro rūpesčiu. Gimnazijoje jis susitiko su ketvirtų klasių mokiniais. Vyko dvi integruotos pamokos, kurių metu svečias kalbėjo apie tai, kad tabako bei alkoholio pramonė nukreipusi savo strėles į  jaunimą. Jauni žmonės – tai tas kontingentas, kurį lengviausiai „prisijaukinti“ nuo paauglystės skatinant alkoholio, tabako  vartojimą, tam pasitelkiant spalvingas, gražias reklamas. Juk ne šiaip sau įvairūs sidrai, vadinami lengvaisiais alkoholiniais  gėrimais, supilstyti į gražiomis etiketėmis apklijuotus butelius, tarsi tai būtų skanus gazuotas gėrimas ar koks nekaltas  limonadas. Juk tai tas pats alkoholis, tik pateiktas gražiai apipavidalintas, saldus ir spalvotas, kad būtų malonus gerti  jauniems žmonėms. Jaunimas (jie jau bus pripratę prie alkoholio, kitaip tariant, priklausomi nuo jo) pirks gėrimus, kurie bus  žymiai stipresni nei sidras. Pokalbio metu mokiniams pateikti realūs pavyzdžiai iš žymių žmonių gyvenimo, kada alkoholis tampa savižudybės priežastimi. Ne kiekvienas, patekęs į narkotikų liūną, randa jėgų nutraukti vartojimą. Siūloma kelti klausimą sau - ar verta pradėti jį vartoti, kai vėliau taip sunku  jo  atsikratyti? Svečias kiekvienam palinkėjo turėti savo gyvenimo viziją ir palaipsniui jos siekti, būti kūrybiškiems, gebėti atsirinkti tai, kas gyvenime yra tikra, o kas – tik iliuzija.