Susitikimas su CERN atstovais Trečiadienį, sausio 20 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai kartu su Vilniaus licėjaus, privačia „Saulės” gimnazija, Kauno technologijų universiteto mokslo, studijų ir verslo centre – „Santakos slėnio“ klausytojais virtualiai susitiko su   Europos branduoli- nių tyrimų organizacijos CERN atstovais. Šį susitikimą Lietuvos moksleiviams parengė Didžiojo hadronų greitintuvo (LHC) vieno iš eksperimentų – Kompaktiško miuonų solenoido (Compact Muon Solenoid; CMS) – atstovai. Per videokonferenciją renginyje dalyvaujančių  Lietuvos gimnazijų mokiniai ir mokytojai  turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su šiuo dalelių fizikos eksperimentu. „CERN transliaciją vykdė dvi grupės. Viena – nuolat prisijungusi ir pasakojo apie eksperimentą, dalelių fiziką, Didžiojo had- ronų greitintuvo uždavinius bei atsakė į moksleivius dominančius klausimus. Antroji grupė – mobili: vaikščiojo  po CMS eksperi- mento kontrolės centrą, kompiuterių salę, aplink detektorių, įrengtą didžiulėje salėje, nes juk pats detektorius yra 22 m ilgio ir 15 m skersmens“, – pasakojo Vilniaus universiteto (VU) Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkas dr. Andrius Juodagalvis, dirbantis CERN. Videokonferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė taip pat virtualiai bendravo su Vilniaus licėjaus, „Saulės“ ir Pasvalio P. Vileišio gimnazijomis, kitų šalies mokyklų mokiniais, dalyvaujančiais specialiame „S‘cool Lab“ projekte. Tai pažintinis projektas mokykloms, kuris pasitelkiant išmaniąsias technologijas padeda virtualiai aplankyti „CERN“ laboratorijas. Europos branduolinių tyrimų organizacijoje stažuojasi pusė pasaulio fizikų. Čia nuolatos dirba 2300 ir stažuojasi apie 12 tūkstančių mokslininkų iš 113 valstybių. „CERN“ įvykdytais moksliniais atradimais viso pasaulio žmonės gali naudotis nemokamai – taip ši organizacija prisideda prie mokslo progreso skatinimo. Buvo įdomu mokiniams pamatyti ir Didįjį hadronų greitintuvą, išgirsti apie vykdomus unikalius eksperimentus, susitikti su ten esančiais Lietuvos mokslininkais, gauti atsakymus į dominamus klausimus.
Gimnazistai ir mokytojai už unikalią galimybę dalyvauti susitikime dėkingi buvusiam P. Vileišio gimnazijos mokiniui Vidmantui Zemleriui, kuris taip pat dirbo CERN‘e.