Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos diena gimnazijoje Spalio 13 d. gimnazijoje vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos organizuojamų dienų „Susitikimai“ renginiai: Brailio rašto pamoka ir technologinių priemonių akliesiems pristatymas, Pojūčių teatro kūrybinės dirbtuvės ir parodomosios šoudauno (aklųjų teniso) varžybos. Gimnazistams buvo įdomu susipažinti su Brailio rašto abėcėle ir patiems ant popieriaus lapų išspausti savo vardą ar kitą norimą tekstą. Svečiai papasakojo, kaip šiuolaikinė kompiuterinė technika padeda akliesiems ir skaityti, ir bendrauti. Speciali programinė įranga geba paversti ekrane matomą tekstą į garsą. Naudodamiesi tokiomis programomis aklieji gali naršyti po internetą. Mokiniai susižavėję klausėsi parolimpinių varžybų nugalėtojo Manto Brazauskio ir kitų sportininkų pasakojimų, žaidė aklųjų tenisą ir buvo apdovanoti raštais bei dovanėlėmis.  Daug įspūdžių gimnazistams paliko pojūčių teatro kūrybinės dirbtuvės bei spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“. Gimnazijos svečiai atkreipė mokinių dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, patarė saugoti savo regėjimą ir palinkėjo niekada jo neprarasti. Aistė Petrauskaitė, 3a kl.