Sausio 13 –osios dienos minėjimas Šaltą sausio 12 dienos vakarą mes, 1 klasės mokiniai, susirinkome Pasvalio miesto aikštėje paminėti ir pagerbti tų, kurie  prieš 25 metus žuvo kovodami už savo valstybės ir tautos laisvę. Degantys laužai simbolizavo sausio 13-osios naktį, skambėjo senjorų dainuojamos dainos, kurias moka kiekvienas lietuvis.  Girdėjome pasakojimus, kas vyko tą naktį. Kiekvieną kartą, kai ateina ši diena, galvoji, kad nieko naujo nesužinosi, atrodo,  kad viskas, ką buvo galima pasakyti, buvo pasakyta. Bet ir vėl lieki nustebintas. Yra sakoma, kad istorija turi dvi versijas, bet  ši naktis jų turi tūkstančius. Tai mūsų istorija, mūsų viltis ir tikėjimas laisve. Visi, būdami aikštėje ir klausydamiesi gitarų skambesio, viliamės, kad daugiau tokių naktų ir dienų nebeprireiks. Tikiuosi, kad nebebus daugiau aukų, kurios neteko to, kas žmogui brangiausia, – gyvybės. Ieva Venskevičiūtė, 1b kl.