© Pasvalio Petro Vileišio gimnazija 2019 „Diagnozė: poetas“ Taip pavadintą projektą, skirtą poeto Valdemaro Kukulo 60-mečiui (miręs 2011 m.), spalio 24 d. mūsų gimnazijoje pristatė Kupiškio viešoji biblioteka. Projekto vadovė – bibliotekos darbuotoja Lina Matiukaitė. Apžiūrėjome kupiškėnų atvežtą parodą su poeto fotografijomis, rankraščiais, dokumentais. Kaip sakė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Regina Grubinskienė, V. Kukulas šiek tiek susijęs su Pasvaliu, nes iš Pumpėnų kilusi jo mama, pas ten gyvenusią močiutę ir tetą praleisdavo vasaros atostogas. Be to, poetas ne kartą lankėsi mūsų gimnazijoje. Kupiškio kultūros centro jaunimo teatro studija, vadovaujama režisierės Vilijos Morkūnaitės, parodė kompoziciją pagal V. Kukulo eiles. Prisiminimais dalijosi buvusi poeto mokytoja Genovaitė Vilčinskienė. Ji pabrėžė, kad šis poetas labai anksti atėjo į literatūrą: VIII klasėje tapo respublikinio jaunųjų filologų konkurso laureatu, o būdamas pirmakursis studentas išleido pirmąją savo eilėraščių knygą „Augimo nerimas“. Mokytoja atsivežė ir jo sąsiuvinių. Taip pat klausėmės dainų, sukurtų pagal V. Kukulo eiles, matėme vaizdo įrašą, išgirdome paties poeto balsą. Aktų salėje vykusiame renginyje dalyvavo 4-okai. Jiems tai buvo netradicinė literatūros pamoka – apie šiuolaikinę poeziją jie mokysis mokslo metų pabaigoje.   Laikraščio „Mokyklos žinios“ informacija Mokytojos Gražvilės Tabokienės nuotr.