© Pasvalio Petro Vileišio gimnazija 2020 Broniaus Grigelionio vardo matematikų konkursas  Lapkričio 22 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje konkursas profesoriaus Broniaus Grigelionio taurei laimėti vyko 21-ąjį kartą. Į šią konkursą susirinko visi 9–12 kl. Pasvalio rajono vyresniųjų klasių mokiniai, kurie yra gabūs matematikai, ja domisi. Taip pat atvyko  komandos iš Panevėžio, Rokiškio, Pakruojo, Anykščių, Biržų, Kupiškio mokyklų. Jaunieji matematikai varžėsi spręsdami įdomius, tačiau painius uždavinius.  Konkurso atidarymas, vykęs aktų salėje, prasidėjo nuo mūsų gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Apynėlis“, vadovaujamo mokytojos Nidos Sakalauskienės, šokio. Pas mus atvyko ir garbūs svečiai: Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, prof. hab. dr. Vilijandas Bagdonavičius, konkurso organizatorius doc. dr. Antanas Apynis, prof. dr.  Eugenijus Stankus, doc. dr. Edmundas Mazėtis, doc. dr. Romualdas Kašuba,  dr.  Aivaras Novikas. Jubiliejaus proga doc. dr. Antanas Apynis sulaukė nuoširdžių sveikinimų: jubiliatą  sveikino visa gimnazijos bendruomenė – gimnazijos direktorius, gimnazijos mokinių atstovybė bei jaunųjų matematikų mokyklos „Rokunda“ mokiniai.  Visos komandos, kupinos rytinės energijos, dvi valandas nenuilstančiai sprendė uždavinius, diskutavo. Mokytojams vyko seminaras „Nestandartiniai matematikos uždaviniai”. Kol olimpiados darbai buvo taisomi, mokiniai klausėsi doc. dr. Romualdo Kašubos paskaitos apie aritmetinę filosofiją. Prieš paskelbiant  rezultatus Saulė Štuopinytė (4b) ir Viktorija Rinkūnaitė (4b) visiems susirinkusiems  padovanojo dainą. 9-10 kl. rezultatus paskelbė doc. dr. Antanas Apynis: I vieta – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijai (29 t.), II vieta – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos I komandai (19 t.), III vieta – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos II komandai (18 t.). Prof. hab. dr. Vilijandas Bagdonavičius pristatė 11-12 kl. komandų pasiekimus: I vieta - Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai (33 t.), II vieta – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijai (30 t.), III vieta – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijai (28 t.).  Sveikiname gerai pasirodžiusius gimnazistus. Gaila, kad taurę išsivežė rokiškėnai. Galbūt kitąmet ji vėl grįš pas mus? Stenkimės. Kristupas Jakubonis, olimpiados dalyvis (3d )