DAUGIAKALBYSTĖS OLIMPIADA Š.m. balandžio 21d. mūsų gimnazijos komanda, kurios nariai Danielė Gertaitė (2e), Benas Zauka (2b) ir Justas Petrulis (3e) dalyvavo jau trečią kartą  Lietuvoje vykstančioje Daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi - mes bendraujame!“, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti įvairių užsienio kalbų  mokymąsi.  Šią olimpiadą organizavo Vilniaus Tarptautinė Amerikos mokykla bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu. Įdomios, nestandartinės ir tuo pat metu sunkios užduotys reikalavo nemažai pasirengimo prieš išvykstant į olimpiadą. Anglų kalbos mokytoja Inga  Špokavičienė padėjo mūsų komandai ruoštis ir lydėjo į renginį.   Štai kokias užduotis reikėjo atlikti komandoms:   1. Prisistaymas (1 min.) Tai namų darbai, kur turėjo vaidinti visi komandos nariai ir vienas mokytojas. Tikslas: pristatyti užsienio kalba  taip, kad visi  suprastų, net nemokėdami tos kalbos.  Mes panaudojom net 4 kalbas: pasvaliečių tarmę, indų, arabų ir indėnų kalbas ( žr. video įrašą).   Už šią užduotį kiekvienais metais yra skiriami specialūs prizai ir šiais metais mūsų komanda užėmė 2-ą vietą! 2.  Kalbėjimas ekspromtu. Kiekvienas komandos narys turėjo pasisakyti pagal ištrauktą paveikslėlį. Pasiruošimui buvo skirta tik 90 sek.   Danielė– rusų kalba, Benas– anglų, o Justas – prancūzų k. Mokytojos Ingos Špokavičienės komentaras: „ Tai pirmi metai, kai šiame konkurse esu labai patenkinta mokinių monologais“. 3.   Kalbų kazino. Komandoms buvo pateikiami klausimai anglų, rusų ir prancūzų kalbomis apie įvairių šalių kultūrą, įžymius žmones ir pan. Už savo  atsakymus komandos turėjo statyti pinigus. Didžiausia statymo suma – 100 eurų. Atsakai neteisingai – pinigus prarandi. Atsakai teisingai – atgauni savo  statytą sumq ir dar tau atitenka priešininkų statyti pinigai.   Vienintelis trūkumas šioje rungtyje – pinigai netikri! 4. Kas jis/ ji? Dėlionė atliekant įvairias kalbines užduotis trimis kalbomis. Kiekvienas komandos narys gavo paketą su visomis užduotimis pasirinkta  kalba. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį buvo suteikiama teisę atverti vieną dėlionės dalį. Po užduočių atlikimo komandai reikėjo spėti, koks žmogus  paslėptas dėlionėje. Mūsų komandai pavyko atidengti didžiąją veido dalį, bet,deja, mokiniai nepažino šios asmenybės. O tai buvo Coco Chanel!   5. Pati linksmiausia užduotis – socialinės reklamos kūrimas. Buvo skirta 20 min. sukurti socialinę reklamą ištraukta tema.  Veikėjai turėjo kalbėti  skirtingomis kalbomis. Mūsų komanda ištraukė temą: „Telefonas priklauso man, o ne aš jam.“ Komanda sukūrė vaizdingą ir nuotaikingą socialinę reklamą.  Mums buvo padėkota už originalumą.   6. Filmo ištraukos atpasakojimas. Benas peržiūrėjo ištrauką be garso ir  perpasakojo jos turinį Justui anglų   kalba, toliau Justas atpasakojo tą patį už durų  stovėjusiai Danielei prancūzų kalba, o ji - komisijai rusų kalba. Tikslas: kuo tiksliau ir taisyklingiau atpasakoti filmo ištraukos turinį.    Ir koks gi bendras rezultatas? Mūsų komanda neužėmė prizinės vietos, tačiau pasirodė neblogai, nes užėmė 13 vietą iš 28 komandų! Sveikiname dalyvius ir linkime dar didesnės sėkmės kitais metais!
Žiūrėti video... Žiūrėti video...